fbpx

Marketingová platforma pro váš eshop

Vítejte u nás,

tato dokumentace Vám přiblíží, jak funguje naše marketingová platforma a jakým způsobem máte možnost získat více návštěvníků, kteří si zboží jen neprohlíží, ale i nakoupí

Na internetu neexistuje jednodušší způsob, jakým si můžete spustit produktové reklamy, než je Tanganica.

Co je Tanganica?

Tanganica je marketingová platforma, která umožní Vám, Vašemu marketingovému specialistovi nebo agentuře, spustit výkonnostní produktové  reklamy napříč internetem optimalizované naším systémem a to na pár kliknutí. 🧠 Proč? V online marketingu dnes panuje velká konkurence, která postupně zvyšuje ceny za proklik a komplikuje cílení na správné zákazníky. Toto vyžaduje stále více práce s optimalizací. Umíme usnadnit hodiny rutinní práce s kampaněmi a zároveň přivést na váš eshop vysoce konverzní uživatele díky pokročilé optimalizaci. Získávejte zákazníky z nejlepších reklamních formátů na Googlu a Facebooku. Nepotřebujete žádné marketingové know-how a dokonce ani vlastní reklamní účty. O vše se postará Tanganica.

Jak to funguje?

Zpracováváme historická data o Vašem obchodě, abychom mohli reklamní kampaně optimalizovat a využít tak váš rozpočet naplno. Celý proces optimalizace začíná již u produktového feedu a pokračuje až k nabídkám optimální ceny za proklik. Tanganica nabízí základní typy reklamních formátů na největších platformách jako je Google a Facebook. Nabídka nabízených formátů je neustále rozšiřována a již brzy se můžete těšit na nové. 

Celou spolupráci můžete jednoduše nastavit v naší jednoduché webové aplikaci, do které se můžete bezplatně zaregistrovat zde.

O 40% větší konverzní poměr

Mimochodem, věděli jste, že uživatelé, kteří hledají konkrétní produktové názvy mají v průměru o 40 % větší konverzní poměr? 📈

Obvykle se vaše produkty zobrazují na veškeré vyhledávací dotazy, tudíž i většině lidem, kteří nemají zájem produkt koupit. Náš systém dokáže rozpoznat produktové názvy a poté vaše produkty zobrazovat v Google Shopping i v klasických textových reklamách uživatelům, kteří jeví reálný zájem o koupi. 

Naše vize? Jednoduchost ..

Delší dobu jsme diskutovali o tom, jak systém udělat tak, aby byl funkční. Jak udělat platformu pro lidi co nejvíce přehlednou a zároveň jednoduchou. Jak být nástrojem, který reálně pomůže. 

Hlavní výhody:

  • začněte prodávat své produkty na pár kliknutí
  • nemusíte mít vlastní reklamní účet ani marketingové know-how
  • žádné dlouhodobé závazky a nesmyslné poplatky
  • kontrola nad vašimi výdaji a přehled statistik v reálném čase
  • první měsíc zdarma

Spolupráci lze kdykoliv ukončit s vrácením zbývajícího reklamního kreditu.

Webová aplikace

Veškeré nastavení reklam a spolupráce jednoduše nastavíte v naší webové aplikaci a to na pár kliknutí. Součástí platformy je také záložka reportování, ve které uvidíte statistiky a nejdůležitější metriky v reálném čase včetně přehledných grafů. 

Součástí aplikace je také přehled dobíjených kreditů a historie plateb. 

Společnost Tanganica je v pořadí čtvrtou firmou, kterou jsme oslovili pro správu PPC kampaní. Oproti ostatním agenturám bych vyzdvihnul velice jednoduchý způsob navázání spolupráce. Stačilo jen zkontrolovat feed, nastavit max. PNO, vyjasnit si pravidla hry a bez nutnosti podepisování smlouvy mohlo vše začít. Podařilo se nám zvýšit obrat při stejných vstupních nákladech. Přehled o výsledcích máme v reálném čase pomocí výkonnostního reportu. K tomu skvělá komunikace nám dává smysl nadále spolupracovat.
Ondřej Ťupa
ObalyVysočina.cz

Jak probíhá nastavení spolupráce?

Kompletní nastavení spolupráce probíhá v rámci naší webové aplikace. V první řadě se u nás zaregistrujete a poté se budete moci přihlásit do vlastní administrace. Dále budeme od vás potřebovat jen pár nejdůležitějších věcí:

1) Produktový feed 

První a jediná technická věc, kterou od Vás budeme potřebovat je váš produktový feed. Tento produktový feed můžete exportovat přímo ze systému, na kterém běží váš internetový obchod nebo od vašeho programátora. V případě, že budete potřebovat poradit, tak nás prosím kontaktujte. My tento feed zpracujeme a co nejvíce optimalizujeme pro další procesy. 

2) Google Analytics

Druhým krokem bude přidělení přístupů do vašich Google Analytics našemu chráněnému účtu (analytics@tanganica.cz). Účet je zabezpečený a tudíž jediný, kdo uvidí data z Analytics bude náš systém. Tento krok je velice důležitý, protože jedině tak dokážeme měřit naši výkonnost a můžeme poté zhodnotit naši spolupráci. Zde je postup, jak přidat přístup novému uživateli přímo v rozhraní Google Analytics:

Správce > Správa uživatelů účtu > Přidání uživatele ( + ) > Zadání emailové adresy > Přidat

3) Nastavení maximálního PNO

Společně zvolíme vaše maximální PNO (viz definice PNO v dokumentaci níže).

4) Dobití reklamního kreditu

Dalším krokem je dobití kreditu, abychom mohli produkty zobrazovat v reklamních systémech. Rychlost čerpání kreditu závisí na kvalitě výsledků. Chceme dodávat jen kvalitní výsledky za odpovídající cenu.

To je vše. Jednoduché, že ano? 

Jsme Google CSS Partner

Tanganica je Google CSS partnerem pro Českou republiku. Náš program je bezplatný a může ho využít kdokoliv.

Co je Google CSS program? 

CSS program je určený pro inzerenty, kteří zobrazují své produktové reklamy v Google Shopping. Program umožňuje inzerentům ušetřit až 20 % nákladů v produktových reklamách a tím zvýšit objem zákazníků. 

+ 0 %
Průměrný nárůst konv. poměru
- 0 %
Průměrné snížení PNO

4 tipy, jak optimalizovat své kampaně v Google Shopping

Google Shopping nebo také produktové reklamy jsou jedním z největších nositelů tržeb většiny internetových obchodů. Jejich optimalizace proto může být velice přínosná. V tomto krátkém příspěvku Vám shrneme 4 základní tipy, jakými můžete své produktové reklamy na Googlu optimalizovat a dostat z nich ještě více.

Otázky a odpovědi

Kolik vaše služba stojí?

Částka, kterou zaplatíte za naše služby není fixní. Pokud vám budeme dodávat skvělé výsledky, tak si účtujeme v průměru 2 % z námi vygenerovaného obratu tzn. +2 % k PNO. V případě, že vám budeme dodávat špatné výsledky, tak za službu nezaplatíte nic (jen za reklamní výdaje tzn. vyčerpaný kredit ). Tato strategie se nám osvědčila a přijde nám, že je férová pro obě strany. V případě individuálním potřeb můžeme tuto sazbu upravit nebo zvolit trochu jiný model.

Marketing řešíme interně nebo s agenturou, nevadí to?

Nevadí. Tanganica je nástrojem, který usnadní hodiny práce vašemu marketingovému specialistovi nebo agentuře. Zároveň pro vás může být další prodejní kanál a fungovat jako “nadstavba” vašeho současného marketingu, přes který můžete nabízet své produkty. Našim klientům také nabízíme konzultace. Náš vyškolený tým se vám bude v případě zájmu věnovat a společně můžeme najít tu nejlepší cestu.

Kdy můžeme spolupráci ukončit?

Spolupráci můžete ukončit kdykoliv, stačí nás pouze kontaktovat. V případě, že vám zbyde ještě nějaký nevyčerpaný kredit, tak se společně domluvíme, jakým způsobem vám bude vrácen.