fbpx

Léto a výkonnostní marketing

Nejen, že celou e-commerce čeká oproti minulým dvěma rokům útlum, ale zároveň přichází do našich e-shopů léto a prázdniny. Pro většinu z nás se jedná o offseason, na kterou jsme z minulých let připraveni. Noví e-shopaři mohou ale být nepříjemně překvapeni a proto Vám zkusíme přiblížit, na co si dát pozor a jak se připravit na hlavní sezónu. 

 

Léto a prázdniny jsou pro většinu e-shopařů “hluchým” obdobím

E-commerce má svůj cyklus

Je to zcela zřejmý fakt a je třeba s tím počítat. Velká část e-shopů dělá většinu svých tržeb v posledním kvartálu a proto je teď nejlepší období, jak se na hlavní sezónu připravit. Připravovat se je nutné na více frontách najednou, úpravy e-shopu, skladové zásoby, pracovní síla, marketing a mnoho dalšího… 

Přečtěte si následující článek o tom, jak se mění e-commerce: 

“Dedoles je jen začátek. Očekávám velké krachy e-shopů, říká investor Ondřej Klega z eRockets”

Zdroj: https://www.e15.cz/rozhovory/dedoles-je-jen-zacatek-ocekavam-velke-krachy-e-shopu-rika-investor-ondrej-klega-z-erockets-1390566

Své reklamní kampaně úplně nevypínejte!

Jedno doporučení z řad marketérů, pokud Vám kampaně přes léto nevycházejí na požadovanou návratnost, je nezoufat a kampaně nezastavovat! Místo toho požádejte o utlumení na minimální denní rozpočet, aby kampaně mohly stále sbírat data. Ono totiž, pokud kampaně zůstanou delší dobu zastavené, tak po jejich opětovném zapnutí dojde k procesu učení a kampaň v podstatě startuje od znovu. Je to velká škoda, obzvlášť, pokud začne sezóna a kampaně nebudou připraveny. 

Věnujte čas a péči svému e-shopu

Toto je právě vhodné období pro změny a úpravy. Proto se nebojte spojit s experty a nebo třeba rovnou s námi ohledně toho, co byste mohli zlepšit. Máme ve svém okruhu profesionální partnery, kteří Vám mohou pomoci e-shop připravit, než to vše vypukne.

Pokud hledáte inspiraci, tak si stáhněte náš e-book,
ve kterém najdete spoustu tipů! 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *